Program Miejsce Inspiracji powstał w 2009 roku z inicjatywy Urzędu Miasta Lublin.

Głównym założeniem Programu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku miasta Lublin w kontekście miejsca ze smakiem – destynacji kulinarnej w Polsce.

W tegorocznej edycji zostaliśmy laureatami Programu na lata 2023-2025. Wyróżnienie jest o tyle wyjątkowe, że miano Miejsca Inspiracji otrzymało jedynie 10 restauracji z Lublina, w tym właśnie my, czyli Ansaldo.

Aby wziąć udział w Programie trzeba było przejść przez kilka etapów. Pierwszym z nich było wypełnienie ankiety, w której mogliśmy zaprezentować swoją restaurację i jej walory.
Zapraszamy do naszej restauracji,

do Miejsca Inspiracji.

Kolejnym krokiem była wizyta komisji w Ansaldo, w celu spróbowania i ocenienia naszych popisowych dań. Nasi Goście z UM próbowali sandacza Ansaldo, ozorka wołowego w sosie chrzanowym i kaszotto grzybowego, na koniec natomiast nasz Szef Kuchni przygotował popisowy deser, czyli strudel Ansaldo własnego wypieku. Na tym etapie mogliśmy również osobiście porozmawiać z komisją i tym samym jeszcze dokładniej opowiedzieć o Ansaldo i prowadzonej tu polityce.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się 29 czerwca 2023 r. w jednym z Miejsc Inspiracji, na Starym Mieście. Na wyniki Programu wpływ ma nie tylko niebanalny smak potraw, dbałość o szczegóły, ale również atmosfera jaka panuje w Miejscach Inspiracji, a także ludzie, którzy wspólnie pracują na ten sukces.